BAUHAUS

Nejdůležitější byštou Bauhausu je Venuše. Na severní polokouli totiž leží hlavní město, Heimburg.
Více než polovinu planety pokrývá hustá nepřátelská džungle, která je protkána pomalými mělkými řekami se špinavou vodou, obsahující zárodky snad všech chorob, jež kdy existovaly.
Směrem k rovníku a k pólům džungle řídne a postopně se mění v ploché stepi. Okolo pólů jsou země věčné zimy, obávané ledové kruhy.
Po celém povrchu Venuše dochází k půtkám, které občas přerosou v zuřivé bitvy, částečně mezi korporacemi, ale zejména proti Černé legii. Bauhaus je korporace, která ozbrojeným náporem Černé legie utrpěla nejvíce, a také do boje proti temným silám vložila nejvíce zdrojů, nucena bojovat o holou existenci. Celá venuše je největší a nejznámější válečná zóna soustavy a tisíce mladých lidí zde již položily své životy v nekonečném zápasu.


BAUHAUS

Černá legie a její pomocníci jsou terčem zuřivých útoků na všech stupních, a to znamená za každou cenu. Kromě cti nebo civilistů je Bauhaus připraven obětovat v boji proti Černé legii cokoliv. Blízký vztah korporace k Bratrstvu pomáhá při udržování pořádku a jako morální vzpruha, avšak na bitevním poli se příliš neprojevuje.
Černá legie vystavěla na Venuši mnoho citadel obehnaných zákopy a strážními věžemi. Aktivita v jejich okolí se mění den ode dne od průzkumu po otevřené války.
Nejtěžší a nejsmutnější je však boj proti Imperiálu - nekonečná válka o zemi a suroviny. Jako šakali loví Krvavé barety a další speciální jednotky Imperiálu neustále unavené a bojem proti legii vyčerpané vojáky Bauhausu.

NĚKTERÉ SLAVNÉ BAUHAUSKÉ OSOBNOSTI

VALERIE DUVALOVÁ

Valerie je chladnokrevná zkušená atentátnice. Pro všechny kromě jejích nejbližších přátel je jenom strojem na zabíjení bez jakýchkoli lidských citů a emocí. Pouze pár lidí, kteří mají tu čest být jejími přáteli, ji zná i z jiné stránky. Vědí, že se na ni mohou naprosto spolehnout, že je nikdy nezradí a bude vždy loajální.
Valerie je krásná štíhlá žena. Má dlouhé hnědé vlasy a zvláštní lesk v očích. Z jejích pohybů vyzařuje ladnost a smrt, podobá se lvici na lovu. Své city nechává uzamčené hluboko ve svém nitru a v jejím pohledu se vždy zračí sebejistota.
Valerie je členkou Etoiles mortant (bauhauských smrtících hvězd). V boji je nejčastěji vybavena ostřelovací puškou PSG-99 Mark II. Pro boj z blízka nejčastěji používá dva elektrické obušky, které neovládá o nic hůř než ostřelovací pušku.

MAX STEINER

Max Steiner je v podstatě jednoduchý člověk s velmi divokou náturou. Postrádá zábrany a nijak moc mu to nevadí. Dává si pozor, aby vypadal v každém okamžiku "tvrdě". Je velmi egocentrický a myslí si, že kamkoli vstopí, budou se všichni točit jen kolem něj. Vzhledem, k jeho neurvalému chování to tak obvykle bývá. Navzdory pohrdání autoritami a nezodpovědnosti je Max dobrý bojovník, jeden z nejlepších v bauhausu.
Tento modrooký blonďák vyzařuje jakési chlapecké kouzlo, které některým lidem zcela učaruje a jiné naprosto znechucuje. Jeho chování je obvykle považováno za nepřístojné. Kdykoli je to možné, nosí Max svoji masku Venušanského hraničáře, protože cítí, že se hodí k jeho image tvrdýho týpka.
Na bojišti Max nejčastěji bojuje dvěma Plazmovými handkanóny a pro boj nablízko používá meč Violator.

ERVIN STAHLER

Tento vysoce politicky postavený muž Bauhausu je ve skutečnosti odpadlíkem a stoupencem samotného Algerotha, proto bližší informace o něm v oddílu černá legie.