DTC2005

Většina z vás již jistě viděla fotky, ale opět se nenašel nikdo, kdo by sepsal o čem a jaký vlastně ten letošní DTC byl. Opět se proto ujímá moje maličkost abych vás seznámil se svými vzpomínkami a postřehy o letos už pátém DTC.

Jak již jistě víte, letošní účast byla poznamenaná absencí jednoho z největších Doomtrooperů (Vince) a jednoho o nic menšího Černého legionáře (Nikotina), jako vždy nepřijela i spoutsta dalších co to snad měla i původně v plánu. Na druhou stranu se dá říci, že na DTC přijeli ti co opravdu chtěli a atmosféra podle toho vypadala. Na letošním programu již tradičně kromě doomtroprů ve všech podobách zaujaly své místo bengy, osadníci a některé další hry jež vlastníme a hrajeme.
Díky menší účasti hostů kteří by navštívili DTC poprvé, i když nakonec se jeden přece jen ukázal, jsme se všichni již velice dobře znali a podle toho také vypadala uvolněná atmosféra, vypila se sice jen jedna bečka piva, ale o to více vína a kalvádosu a rumu ;-). vodní dýmka pak vtiskla večernímu hraní u jednoho stolu veselou východní atmosféru (díky Pišky za ni).
Co se týče doomtrooperu, našli jsme si čas a odhlasovali a ujasnili opět některá "pravidla" (bližší podrobnosti v sekci Pravidla), nedohráli jsme jeden turnaj týmů, hlavně kvůli předčasnému odjezdu některých hráčů. Hlavně jsme si však dobře zahráli ať už mezi sebou nebo ve velké týmovce, kde se ukázalo, že kouzlení ve velkém počtu hráčů je brutální a používání věšteckých talismanů také, ale karty jako testament nebo špinavá práce mohou zvrátit nachýlené vážky osudu.
Závěrem musím poděkovat Jerichardovi, že přijel z poměrně velké dálky a to i přesto, že mu to nakonec vyšlo jen na dva dny, taky všem ostatním za účast a podíl jak na hraní tak i na vytváření atmosféry a vymýšlení blbostí, taky doufám, že se sejdeme na dalším DTC který bude již v pořadí 6.

Potomek