DTCAMP 2002


PŘÍPRAVA:
O DTcampu 2002 se začalo mluvit již na DTcampu 2001. Nakonec byl datum konání stanoven na 7-11.8. 2002. Opět na chatě v Suchdole nad Odrou, kde se konaly již dva předešlé ročníky.

Předběžná informační schůzka se odehrála již 3.8. 2002 v baru MOTOR, mimo jiné se projednala doprava a finanční zajištní. Také se však hrál Doomtrooper, došlo ke konfrontaci Vincentova KAPITOLU a Potomkových POTOMKŮ (nakonec 0:3).

DTcamp


7.8. 2002:
Naše skupina, která měla na starost pití dorazila na chatu kolem 10:30, zjistila však, že zajišťovací skupina, jež již měla být na místě, ještě nedorazila, vše se vysvětlilo za pár minut. Ke spoždění došlo kvůli doplňování proviantu (někteří jedinci totiž zásadně nakupují na poslední chvíli). Vyložili jsme tedy auta a obydlili chatu. DTcamp byl zahájen.
Kolem poledne zajel Lobo (Crenshaw) na nádraží pro skupinku, která dorazila z Ostravy a Havířova ve složení: Ondra, Lukáš, Destroer a Toshiro. Destroer s Toshirem však oznámili, že již večer musí odjet, původně chtěl s nimi odjet i Lukáš, ale nakonec si to rozmyslel, zůstal až do Neděle, a domnívám se, že nelitoval, spíš naopak :-). Následně dorazil i Piškot. Nejprve jsme se rozhodli hrát Grupu, která se však strašně vlekla, protože někteří se věnovali spíše než hraní, vyměňování karet, proto byla předčasně ukončena. Pak byl dán čas na vyměňování a hraní. Já (Potomek) jsem hrál s Destrojerem a po tuhém boji se mi podařilo zvítězit (nakonec 2:1). Zlomová byla druhá hra, ve které získal Destrojer se svými Behemoty 40 vítězných bodů, a chybělo mu zaplatit pouze 1 bod dluhu v bance, podařilo se mi to však ustát a hru jsem vyhrál.
Večer skutečně odjeli Destrojer s Toshirem a my jsme se rozhodli hrát Talisman, když jsem po dvou a půl hodinách nezískal se svým ghůlem prakticky vůbec nic, statečně jsem vstoupil do kaple a zahynul. Další postavu jsem si již nevzal, chvíli jsem sledoval hru a pak jsem šel spát. Ostatní pokračovali do rána, cca v 7:30 bylo dosaženo vítězství. Bylo tam však velké černé prázdno ...

8.8. 2002:
Kolem půl osmé ráno vytrvalci dohráli talisman a šli se uložit ke spánku, my, co jsme šli spát poměrně brzy jsme chvíli potom začali vstávat ...
Nejprve jsme se najedli a pak byla volná zábava, zejména hraní a vyměňování ... Byli jsme tak zabráni do svých činností, a někteří do spánku, že jsme několikrát přeslechli telefon, což mělo za následek to, že Krnováci ve složení: Nathaniel, Telcontar, Nikotin a Michal došli od vlaku až na chatu prakticky pěšky (ještě, že měl Nikotin svůj pojízdný kufřík, který vyvinulo NASA). Poté, co se partička z Krnova zabydlela, bulo dohodnuto, že budeme hrát JEDINEČNÉ KARTY, nakonec jsme v Jedinečných hráli týmovku 5 týmů po dvou lidech, a po ní následně klasické dvojice. Já a Nat jsme si taky dali férovku, a ověřili jsme si, že když se někomu podaří udělat tzv. obložený chlebíček, zbavuje se ho opravdu velmi těžko. Mezitím se ozval telefon a Lobo musel jet pro naše německé přátele, Oleho a Majkla. Bylo asi 18:00. Nastala trochu krize, Telc byl totiž trochu indisponován a Nataniel na tom nebyl o moc líp (o tom svědčil jeho sebevědomý horolezecký pokus zakončený drškopádem), oba dva se však rychle vzpamatovali a naše německé přátele přivítali. Další krizi, tentokrát způsobenou vyčerpáním první bečky jsme snadno překonali naražením druhé. Pokračovalo se dál ve hraní ...
Po setmění se velká část z nás vydala k blízké přehradě, vody v ní bylo sice trochu pod míru, a měl rybí vůni, ale jinak to byla sranda, aspoň jsme se trochu okoupali, Vinc přišel o mejdlo, když jej Odra nahrával Nikotinovi a jaksi si neuvědomil, že mejdlo klouže. Když jsme se vrátili do chaty, zjistili jsme, že se hraje talisman, ve kterém byli aktivně zapojeni i Ole s Majklem, naše komunikační schopnosti se tak ukázaly jako dostačující ... Noční zábava pokračovala právě talismanem a jak jinak kartama ...
K ránu jsem se opět rozhodl, že se nebudu přemáhat a šel jsem spát.

9.8. 2002:
Ráno začalo zpíváním některých jedinců (Slavo(Vinc) a Nat), kteří se tak postarali o budíček, pak si šli na chvíli zdřímnout. Na tento den byl vyhlášen turnaj, který také po dohodě a upřesnění pravidel taky začal, hrálo se stylem každý s každým a turnaj končil až pozdě v noci a pár her se dokonce dohrávalo na druhý den. Zvláště někteří jedinci trochu nestíhali, ale to bylo způsobeno tím, že museli zajistit proviant na zbytek akce (přece neumřem hlady, a hlavně ne žízní). V podvečer padla druhá bečka a narazila se třetí.
V noci jsme se velice bavili Nikotinem, který usnul na svém NasaKufru, a zdálo se mu, že hraje karty, což doprovázel mluvením ze spaní. Kolem druhé hodiny se však odtransportoval do zpacáku a usnul.
Já jsem si odehrál všechny hry a mohl jsem se odebrat ke spánku. Prohrál jsem celkem dvakrát, jednou s Nikotinovými Behemoty, a podruhé s Lobovým Bauhausem, což mě skutečně mrzelo, protože hra skončila už ve třetím kole, a Lobovi to došlo tak, že snad vůbec nikdo by neměl šanci. Nicméně hra je hra (prostě Potomky a děti rozjezdil bitevní tank GRizzly).
Výsledky z turnaje zaznamenával OLE.

10.8. 2002:
Ráno (asi v 10 hodin) jsme se s Lobem rozhodli, že si zahrajeme WARZONE, oba jsme postavili třístovkovou armádu, já Kapitol a Lobo Bauhaus, rozhodl jsem se nasadit šedáka oblaků, nebyla to však dobrá volba, sundala ho totiž hned první kulka. Nicméně i tak se mi podařilo zvítězit, dopomohl mi k tomu zejména větší dostřel zbraní a skutečně vražedný bonus na střelbu na Lobovy ještěrky (+2). Rozhodli jsme se proto pro ještě jednu hru, tentokrát s vyváženějšími armádami. Tuto odvetu rozhodl zejména můj pěchotní snajpr s neskutečnou haluzí, a i přesto, že se konce bitvy nedožil, dopomohl mi k vítězství, Valerie Duval už nedoběhla.
Mezítím ostatní dohrávali turnaj, a bylo dohodnuto, že odpoledne se bude hrát brutální týmovka, Černá Legie versus Kartel a na vyvážení dva staničáci, kterých se ujali Nataniel (Templáři) a Telc (Luteráni). Při přípravě na týmovku byly také vyhlášeny výsledky turnaje, zvítězil Nathaniel (Bratrstvo) a já (Potomci), oba jsme měli dvě prohry.
Týmovka: Složení-ČERNÁ LEGIE- Ole (Algeroth), Potomek (Semai a Muahwie), Nikotin (vřešťani), Ivoš (Algeroth),Revolt (Ilian) + Telcontar (Luteráni)
KARTEL-Ondra(Bratrstvo),Majkl (Imperial), Vinc (Kybertronik),Piškot(Mishima), Crenshaw(Bauhaus)+ Nataniel (Templáři)
Po tuhém boji zvítězila černá legie (Jak jinak?), kartel nespasil ani pokus Luteránů přeběhnout na druhou stranu (pak to pěkně odnesli-ti Luteráni). Asi nejdrsnější typ v bitvě byl Nikotin, který mezi nás vnášel šílený vítr šílenství. Na závěr se ještě pokusil Vincův kyber připojit k vítězné straně (pro kybertronik příznačné - viz. historie).
Pak se již jen pilo a hrálo, a ti slabší jako já šli spát, někteří drsní jedinci to táhli s becherem až do rána, tedy Vinc a Ole.

11.8. 2002
Toto byl závěrečný den, který byl ve znamení uklízení, loučení a odjezdů. Část odjela vlakem, směry Ostrava, Krnov a Německo, a zbytek autem - směr Frýdek-Místek. Nevěřil jsem, že se nás do škody 120 vejde s báglama a dvěma bečkama pět, ale nakonec jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že je to skutečně možné, a tak jsme zdárně dojeli.

SEZNAM ZŮČASTNĚNÝCH:
ZÁVĚREM:
Myslím, že akce se povedla (stejně jako dva předešlé ročníky). Nicméně mě trochu mrzelo, že nepřijel nikdo z Čech a ani ohlášená výprava z Brna.

FOTOGRAFIE:
SKUPINOVÉ FOTO
VELKÁ HRA
NOČNÍ TALISMAN
TURNAJ
OLE a MAJKL
VÍTĚZOVÉ
WARZONE
VŘEŠTÍCÍ LEGIONÁŘ
ÚKLID