SHADOWCON 2002

Zahájení turnaje bylo oficiálně v 9:00, muselo se však vyřešit pár organizačních záležitostí a hlavně se dohodnout na oficiálních pravidlech (alespoň pro tento turnaj), spousta lidí taky musela napsat decklisty, z těchto důvodů se zahájení trochu posunulo a první kolo turnaje bylo zahájeno až kolem dvanácté. Bylo dohodnuto, že se bude hrát na pět kol a poté osmička vyřazovák, délka jedné hry byla stanovena na 30 minut, a celého kola tedy na hodinu, vyřazovák a finále pak bez časového limitu na dvě vítězství.
Turnaje se zúčastnilo celkem 21 hráčů a po odehrání pěti kol byly stanoveny tyto semifinálové dvojice Vajgl(1)-Špánek(8), Lachout(4)-Nýdrle(5), Čejka(2)-Pospíšil(7) a Mec(3)-Frimlová(6). Z nich postoupili Vajgl, Lachout, Pospíšil a Mec, ve finále se nakonec utkal Lachout s Mecem.

KONEČNÉ POŘADÍ

TURNAJ POHLEDEM POTOMKA:

První hru jsem hrál s Tomášem Pospíšilem (Nathaniel), nebyl jsem zrovna nadšený, hrajeme totiž spolu poměrně často, většinou nerozhodně, nakonec hra dopadla přesně podle předpokladu, v první hře to dobře došlo Tomášovi, v druhé zase mě, nakonec tedy remíza s nulou pomocných bodů. Jako druhého jsem potom potkal Čejku, s tím jsem ještě nikdy nehrál, ale musím uznat, že má neskutečnou haluz, v první hře jsem dostal před druhým kolem zásobovačky a pak jsem byl rozjet Tankem s chutí, ve druhé hře se mi nevedlo o moc lépe, trvala sice asi o dvě kola déle, ale opět rozhodly zásobovačky ve druhém kole, pak zjevné a nakonec chuť se zdokonaleným Crenshawem zaplatila i třicetibodový dluh v bance (která jak jinak, byla na stole taky od prvního kola). Po dvou kolech tedy 1 bod a -76 pomocných, možná mi to však pomohlo. Ve třetí hře jsem hrál se Šovkou (Ender), který hrál kacíře a docela mu vadily hlavně zbabělosti, negativky a amnézie, první hru jsem vyhrál, ale ve druhé hře jsme se oba trochu kousli a asi tři kola jsme lízali po jedné kartě, potomek s planetkou však mezi tím nekompromisně sbíral body, a tak jsem měl po třetím kole 3 body a -8 pomocných. Na další hru jsem opět nafasoval dalšího starého známéhom, tentokrát Jardu Pospíšila (Telco), ten hrál jako obvykle Mishimu a v první hře jsem tedy neměl žádný problém. Do druhé hry nasaidoval Jarda Luterány s opevněnkama, já jsem nesaidoval, hra se zlomila ve chvíli, kdy mi Jarda ukrad pozitivku a vyložil potulného žoldáka za 15 bodů, já jsem mu na to klidně hodil kočičí zlato, a když si půjčil z banky 30 bodů, milý žoldák dostal mising, který jsem neodsaidoval, a pak už to bylo jen vraždění Jezdců, Luteránských seržantů a jiné havěti potomkem. Po čtyřech hrách tedy 5 bodů a 49 pomocných. V pátém kole jsem musel opět narazil na kámoše, tentokrát na Michala Maulera (Crenshawa), a opět jsem samozřejmě věděl, co hraje (před turnajem jsme si dali zkušební hru). Navíc jsme na tom oba byli bodově zhruba stejně a tak jsme se dohodli, že kdo vyhraje první hru, dostane oba body a skore, aby měl zajištěný postup. Dobře mi to došlo, první hru jsem vyhrál a postoupil.
V prvním kole vyřazováku jsem narazil na Martinu Frimlovou (Fífu), kterou jsem v obou hrách zadlužil a se stovkou dluhu v bance už opravdu nic nevyložíte :-). Ve čtvrtfinále jsem potkal opět Tomáše Pospíšila, který nakonec porazil po dlouhém boji Čejku (a pomstil mě). Semifinále jsme s Tomem zkrátili po poradě s rozhodčím z časových důvodů na jeden zápas, s tím, že vítěz bere vše (postupuje do finále). Tuto hru v hospodě na Mělníku, kam jsme se přesunuli z menzy jsem vyhrál a tak jsem se mohl tamtéž utkat s Davidem Lachoutem ve finále. David hrál řezníky duší a první hru prohrál v podstatě na rychlý proliz, kdy otočil tři čtvrtě balíku, aby dostal chuť, a ona prostě nepřišla a tak jeho devět božských akcí nemělo smysl. A férovka Potomek s planetkou versus řezník pak byla už jednoduchá. Ve druhé hře se mi taky docela zadařilo a nakonec jsem tedy vyhrál finále 2:0. Ještě jsem tedy posbíral pohárek, nějaké ceny a pospíchal jsem s naší grupou na vlak.


VÍTĚZNÉ BALÍKY:
NEGATIVNÍ POTOMCI
ALGEROTHOVI ŘEZNÍCI
NATHANIELOVO BRATRSTVO
ALGEROTHOVA KOHORTA

PÁR FOTEK:
FÍFA V AKCI
HRA
HRY
FINÁLE
FINÁLE2
VÍTĚZOVÉ
VÍTĚZ